klenoty a reklama

Kreativní online marketing pro prodej prstenů a ostatních šperků

 

Jaká jsou vlastně specifika online marketingu pro prodej šperků? Jak propagovat snubní a zásnubní prsteny?

Předpokládejme, že je to víceméně zboží jako každé jiné a liší se jen drobně. Pochopitelně, týká se to svatby, tedy mezilidských vztahů a emoce jsou zahrnuty více, než ve většině ostatních odvětví.

Čili emoce a vztahy. A co vlastně o zásnubních a snubních prstenech víme?

Jaké jsou vlastně druhy? V zásadě se můžeme setkat s pár základními druhy zásnubních prstenů. Prsteny ze žlutého zlata, prsteny s diamantem, z bílého zlata, prsteny se zirkonem, což je vlastně falešný diamant, prsteny ze stříbra, platinový prsten, dále pak prsteny s jinými drahými kameny, jako jsou rubíny, smaragdy, safíry nebo brilianty.

A pak tu máme různé zvyky a tradice. Existuje například tradice, že zásnubní prsten by měl mít hodnotu třech platů muže, který žádá o ruku. Hodně nebo málo? Samozřejmě, je to již velmi staré pravidlo a záleží jen na vás, zda jej budete chtít dodržet, nebo zcela ignorovat.

Statisticky nejprodávanější po celém světě a snad nejoblíbenější u žen jsou prsteny s diamanty. Ikonická záležitost. Dnes představují 75% všech prodaných zásnubních prstenů a to i přesto, že spousta lidí nerozezná diamant od zirkonu. Právě na kámen, který prsten zdobí, je totiž kladen hlavní důraz a všichni hledí na to, jakou investici musel muž učinit. Při výběru zásnubního prstenu by se také mělo pamatovat na to, že prsten symbolizuje tuto událost po celý život, žena jej bude nosit celý život (buďme optimisty), den co den a měl by také něco vydržet. A je tedy vhodné investovat do jeho pořízení více, než do kremrolí a svatebního dortu.

Zajímavým fenoménem by bylo porovnání statistiky ve smyslu stoupající rozvodovost, která činí v Praze více než 50 procent a její vliv na hodnotu pořizovaných prstenů. Pokud nějaká taková korelace existuje. Protože pokud znáte statistiku, snadno si můžete říct, že pravděpodobnost krachu je vysoká a je na místě jistý konzervativní přístup. Cynické? Asi ano.