kreativní marketing pro snubní prsteny

Kreativní marketing pro snubní prsteny

 

V čem se liší marketing pro snubní prsteny od marketingu například…. prstenů zásnubních? Nebo něčeho úplně jiného? Třeba nákladního automobilu? Například tím, že zde velkou roli hrají emoce. Můžete namítnout, že emoce hrají v marketingu zásadní roli vždy a budete mít asi pravdu. Ale v tomto případě bych řekl, že je podíl emocí vyšší a to proto, že se jedná o mezilidské vztahy, konkrétně o lásku, což je asi nejsilnější cit vůbec. Tedy bavíme se o pozitivních citech, nepochybuji o tom, že například taková nenávist dokáže také hory přenášet. Dost humoru ale.

Především bychom na začátku měli věnovat chvíli rešerším, zejména pokud o snubních prstenech a špercích obecně máte asi tak rozsáhlé vědomosti, jaké jsem měl já. Nulové. Bude dobré se zorientovat v tom, z čeho se takové prsteny vyrábějí, jaké drahé kameny se používají, jaké jsou cenové hladiny… To bude velmi důležité, protože zjevně jinak budete propagovat nejlevnější prsteny za 700 korun a jinak nádherný prsten z platiny s obrovským diamantem za 200 tisíc korun.

Pojďme se tedy podívat na materiál. Nejčastější volbou pro snubní prsteny jsou platina, bílé zlato, žluté zlato a růžové zlato. Dříve vedlo zlato žluté, ale poslední roky jej předstihlo zlato bílé a platina. Tyto dva kovy vypadají velmi podobně, ale platina je odolnější a stojí o 50% vice, což může rozhodnout. Chcete-li pochopit, jaký typ drahocenného kovu by vaše dívka na své ruce viděla nejraději, věnujte pozornost šperkům, které v současné době nosí.

A kolik musíte utratit? Nevěřte tomu, že musíte poslouchat nějaká pravidla. Není žádné tvrdé a závazné pravidlo o tom, kolik byste měli na prsteny “vynaložit”. Utraťte tolik, kolik vám je libo a u čeho se budete cítit pohodlně. Stejně to nakonec bude více, než jste plánovali, ale co už. Můžete si také nechat prsteny vyrobit kompletně na zakázku a utratit hotové jmění. Pokud se u toho budete cítit pohodlně, směle do toho. Jistě ale můžete koupit snubní prsteny levně.

Emoce a samé emoce. A to bude podle mne hlavní bod, na který se v marketingu zaměřit. Schopný copywriter bude vědět, jak na to.